Ulga podatkowa

Poniżej przedstawiamy Państwu szeroką gamę możliwych rozwiązań finansowania własnej elektrowni fotowoltaicznej. Służymy pomocą w doborze i uzyskaniu jak najkorzystniejszych warunków wsparcia finansowego.

Finansowanie

Fotwoltaika
Fotowoltaika
Fotowoltaika

WallBox BS, 11kW, 16A, 3 fazy

 

dukacja

edukacja 

Kredyt bankowy

Leasing operacyjny/finansowy

Dotacja "Mój Prąd"

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z dn. 21 grudnia 2018r. (Dz. U. 2018 poz. 2489), od 1 stycznia 2019 roku osoby fizyczne mogą rozliczyć od podstawy podatku dochodowego wydatki poniesione na cele termomodernizacyjne. Zaliczają się do nich wydatki przeznaczone na instalację fotowoltaiczną. Ulgę podatkową możemy rozliczać przez kolejne 6 lat podatkowych, aż do maksymalnej kwoty 53 tysięcy złotych – zarówno dla podatku dochodowego na zasadach ogólnych, jak i liniowego oraz ryczałtu.

Poniżej przedstawiamy pełny akt rozporządzenia:

 

Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych

Program priorytetowy „Mój Prąd” ma przyczynić się do zwiększenia produkcji energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych, w szczególności małych instalacji przeznaczonych dla potrzeb budynków mieszkalnych. Budżet programu co roku oscyluje w kwocie od 500 mln do 1 miliarda złotych, co pozwoli na objęcie bezzwrotnym dofinansowaniem kilkuset tysięcy instalacji.

 

W ramach programu można uzyskać dotację na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. W ramach programu można wnioskować wyłącznie na nowe instalacje, o mocy od 2kW do 10kW.

 

Więcej informacji na temat programu Mój Prąd dla fotowoltaiki dostępnych pod poniższym linkiem:
 
Istnieje możliwość sfinansowania instalacji fotowoltaicznych w dogodnych warunkach dla Klientów, za pomocą leasingu operacyjnego Alior Leasing, Millennium Leasing, PKO Leasing i Idea Getin Leasing. Taka forma finansowania, pozwala na optymalizację kosztów w połączeniu z tarczą podatkową. Korzyści z leasingu instalacji fotowoltaicznej dla przedsiębiorstwa:
  • Brak angażowania własnych środków - opłata wstępna od 10% do 45%.

  • Zminimalizowanie kosztów wynikających z podatku. Każda wpłata w całości uznawana jest jako koszt prowadzenia przedsiębiorstwa. W przypadku różnicy wynikającej w kosztach energii, dysproporcje kosztów wyrównuje optymalizacja podatku CIT.

  • Elastyczny harmonogram spłaty rat.

  • Miesięczne koszty leasingu zbliżone do opłat za energię elektryczną.

Kredyt na fotowoltaikę jest ofertą dopasowaną do potrzeb klientów indywidualnych, czyli przede wszystkim właścicieli domów mieszkalnych. Na pewno poszukujesz banku, który ma w swojej ofercie dedykowany kredyt dla rozwiązań ekologicznych lub odnawialnych źródeł energii, czyli bezpośrednio instalacji fotowoltaicznych. Współpracujemy z Santander Consumer Bank S.A. oraz Credit Agricole Bank Polska S.A., aby zapewnić Ci możliwość uzyskania fotowoltaiki na preferencyjnych warunkach, z obniżonym oprocentowaniem oraz wydłużonym okresem spłaty.  Kwota abonamentu może wynieść dokładnie tyle, ile płacisz teraz za rachunki! Bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie kalkulację kosztów oraz zapewnimy szybką decyzję kredytową – nawet w ciągu 15 min!

Kontakt

Helios System Sp. z o.o.
Ul. Mickiewicza 37/58, 01-625 Warszawa
NIP: 5252815402 KRS: 0000827748
Fotwoltaika
Fotwoltaika
Fotwoltaika
Fotwoltaika